تبلیغات
آتش درون مرد تنها - ماجرای گریه شدید علی دایی در دیدار سارا عبدالملکی +عکس

ماجرای گریه شدید علی دایی در دیدار سارا عبدالملکی +عکس

یکشنبه 2 خرداد 1395 08:56 ب.ظ

 

ماجرای گریه شدید علی دایی در دیدار سارا عبدالملکی +عکس

 • ماجرای گریه شدید علی دایی در دیدار سارا عبدالملکی +عکس

  ماجرای گریه شدید علی دایی در دیدار سارا عبدالملکی +عکس

  ماجرای گریه شدید علی دایی در دیدار سارا عبدالملکی

  مربی موفق و اسطوره ارزشمند فوتبال کشورمان علی دایی به ملاقات ملی پوش راگبی که در وضعیت وخیمی به سر میبرد رفت . به گزارش پارس ناز حساب مالی کمک به این دختر به دستور مسئولان ورزشی که یادی از این دختر ورزشکار که با هزینه ی شخصی اش به تیم ملی راگبی کمک میکرد نکرده بودند ، مسدود شده و همه ی مردم و ورزشکاران را شگفت زده کرده است . علی دایی به ملاقات سارا عبدالملکی ملی پوش راگبی رفت.در روزی كه خبر رسید حساب بانكی مادر سارا عبدالملكی را برای جلوگیری از ادامه واریز كمك‌های مردمی مسدود شده است، علی دایی با حضور در بیمارستان از ملی پوش راگبی بانوان عیادت كرد.علی دایی كه تحت تاثیر وضعیت سارای راگبی ایران قرار گرفته بود در حالی كه اشك می‌ریخت به خانواده او قول همه گونه كمك مادی و معنوی را داد.

  ماجرای گریه شدید علی دایی در دیدار سارا عبدالملکی +عکس

  مادر این دختر ورزشکار که خود نیز مبتلا به سرطان است و با این حال به گزارش پارس ناز از شدت فشار مالی آگهی فروش کلیه خود را پخش نموده میگوید : از همه مردم و هنرمندان و ورزشكاران و مسوولانی كه برای دختر من زحمت كشیدند و او را حمایت كردند تشكر می‌كنم. اما بعضی‌ها را كه دل من و خانواده‌ام را شكستند و اشك ما را در آوردند به خدا واگذار می‌كنم.

  اینها جملات مریم ابوترابی، مادر سارا عبدالملكی است كه این روزها همه مردم نگران وضعیت او در بیمارستان هستند. ملی پوش راگبی ایران كه چندی پیش در جریان یك سانحه رانندگی با آسیب‌دیدگی جدی نخاعی روبه‌رو شد حالا همه امید خودش و خانواده‌اش به كمك‌های قابل توجهی است كه مردم به آنها كردند. اما یك‌سری اتفاقات دست به دست هم داد كه حساب بانكی ارایه شده به مردم مسدود شده است. این اتفاق بهانه‌ای شد تا درباره اتفاقات روزهای اخیر پیرامون سارا عبدالملكی گزارشی تهیه كنیم.

  ماجرای گریه شدید علی دایی در دیدار سارا عبدالملکی +عکس

  ماجرا از جایی شروع شد كه یكی از طرفداران محراب قاسم‌خانی در اینستاگرام موضوع تصادف شدید سارا عبدالمالكی، بازیكن تیم راگبی بانوان را به اطلاع این چهره رساند و قاسم‌خانی هم بعد از پی بردن به صحت و سقم این اتفاق تلخ در تماس با مادر سارا پی به هزینه‌های گزاف عمل جراحی این ورزشكار برد. در مرحله بعدی این شقایق دهقان، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون ایران بود كه با هماهنگی همسرش (محراب قاسم‌خانی) شخصا در بیمارستان آسیا حضور پیدا كرد و از نزدیك پیگیر شرایط سخت سارا و خانواده‌اش شد و ماحصل این پیگیری‌ها اطلاع‌رسانی دقیق و بسیار مهم محراب قاسم‌خانی درباره شرایط ساراعبدالملكی در یك پست اینستاگرامی شد.

  مساله‌ای كه در اصل اتفاق آغاز یك جشنواره بزرگ مردمی برای كمك به ملی پوش راگبی حادثه دیده ورزش كشور بود. دختری كه خانواده‌اش به خاطر شرایط سخت مالی حتی دیگر توان خریداری دارو برای فرزند خودشان را نداشتند، ناگهان با كمپین حمایتی در شبكه‌های مجازی روبه‌رو شد كه بانی آن یك زوج هنرمند و سپس اكثر چهره‌های مشهور فرهنگی، ورزشی كشور بودند. قاسم‌خانی در پستی اینستاگرامی از مردم خواسته ‌بود تا هر فردی هر چقدر در توان دارد به شماره كارت اعلامی مریم ابوترابی، مادر سارا عبدالملكی واریز كند واین پست هم توسط اكثر ورزشكاران و هنرمندان در صفحات اینستاگرم و كانال‌های تلگرام‌شان بازنشر شد. در نهایت‌ اتفاقاتی افتاد كه هیچ كسی انتظار آن را نداشت.

  وضعیت سارا عبدالملكی نسبت به روزهای ابتدایی بستری شدن در بیمارستان خیلی بهتر است. اما در شرایط كنونی به دلیل آسیب شدید نخاعی او دیگر توانایی راه رفتن و ایستادن ندارد و این حقیقت تلخی است كه هنوز این ملی‌پوش راگبی در جریان آن قرار نگرفته است. سارا عبدالملكی در حال حاضر 22 سال سن دارد و 5 سالی می‌شود كه راگبی بازی می‌كند و عضو تیم بانوان راگبی ستارگان تهران است. او همچنین سه سال سابقه پوشیدن لباس تیم ملی راگبی را هم در كارنامه دارد. البته در این مدت او توانسته بود با حضور در كلاس‌های مختلف مدرك مربیگری راگبی خود را هم دریافت كند و اخیرا هم مشغول طرح استعدادیابی راگبی بانوان بود كه در جران یك سانحه رانندگی به چنین وضعیتی گرفتار شد. طبق خبرهای منتشر شده او برای طرح استعدادیابی راگبی به كرمانشاه رفته بود و در مسیر بازگشت از این ماموریت، خودروی او در جاده چپ می‌كند.

  در جریان این اتفاق هم آسیب شدیدی به بدن او وارد می‌شود. مهره‌های هفت و هشت كمر او شكسته و در نخاع فرو رفته و پزشكان مجبور شده‌اند با عمل جراحی سخت مهره‌های آسیب‌دیده را از كمر او بردارند و پین‌های مخصوص جایگزین آن كنند. در واقع او در حال حاضر دچار آسیب‌دیدگی نخاعی 90 درصدی شده است. علاوه بر آن جمجمه او هم آسیب دیده و بر اثر شدت جراحات وارد شده، دنده او هم در این حادثه شكسته و به ریه او آسیب رسانده بود. جمجمه این دختر قهرمان راگبی ایران نیز به خاطر فشار ضربات آسیب دیده و دست چپ و پای راست و كتف او هم شكسته و پزشكان برای او پلاتین كار گذاشته‌اند. تا به امروز هم به خاطر تمام این جراحات جدی عمل‌های جراحی سنگین و مختلفی روی ملی‌پوش راگبی ایران انجام شده و این احتمال وجود دارد كه در آینده باز هم پزشكان مجبور شوند عمل‌های دیگری در صورت عدم بهبودی نواحی آسیب‌دیده بدن روی او انجام بدهند.

  كمپین اینستاگرامی به وجود آمده از سوی هنرمندان و ورزشكاران در حمایت از این ورزشكار اما موجی از امید و خوشحالی را در بین مردم به وجود آورد. در این بین فقط كافی است سری به صفحات اینستاگرام چهره‌هایی بزنید كه در كمپین جمع‌آوری كمك به سارا عبدالملكی شركت كردند. نكته قابل تامل و غیرقابل باور درباره این بسیج مردمی اما این است كه تا ظهر روز پنجشنبه چیزی حدود 350 میلیون تومان پول از طرف مردم و چهره‌های سرشناس و خیر برای كمك به او به حساب بانكی مادرش منتقل شد و این رقم با سرعت چشمگیری رو به افزایش بود.

  البته رقم جمع‌آوری شده خیلی بیشتر از هزینه‌های بیمارستان بود. اما واقعیت این است كه با توجه به آسیب‌دیدگی نخاعی سارا عبدالملكی، او حالا‌حالا‌ها توانایی راه رفتن نخواهد داشت و به همین ترتیب طبق اعلام پزشكان باید چیزی حدود 18 ماه به صورت مداوم فیزیوتراپی انجام دهد و تحت نظر پزشكان متخصص باشد تا با مرور زمان بلكه راهی برای مشكل آسیب‌دیدگی نخاعی او پیدا شود. به این ترتیب هزینه‌های درمانی بعد از ترخیص به قدری برای خانواده او زیاد است كه به خاطر همین موضوع مردم خیر پول بیشتری برای او جمع‌آوری كردند. پولی كه معلوم نیست تمام هزینه‌های درمانی او در طول 18 ماه آینده را تامین خواهد كرد یا خیر.

  راه افتادن كمپین مردمی برای كمك به سارا عبدالملكی البته حاشیه‌های بسیار زیادی را به وجود آورد و خانواده او را تحت فشار قرار داده است. حسن میرزاآقابیگ، رییس انجمن راگبی ایران در مصاحبه‌ای رادیویی اعلام كرد كه آنها تمام هزینه‌های بیمارستان این ملی‌پوش را تامین كرده‌اند و هیچ نیازی نیست كه مردم به حساب مادر او پول واریز كنند. بعد از این اظهارنظر نوبت به نایب‌رییس بانوان انجمن راگبی رسید كه این ادعا را مطرح كرد.

  این مقام مسوول اما در تماس تلفنی با مادر سارا عبدالملكی ضمن انتقاد شدید از او به خاطر كمك گرفتن از مردم به مریم ابوترابی تاكید كرده بود كه حق ندارد یك ریال از این كمك‌های مردمی را هزینه بیمارستان كند. این مساله با مشاجره لفظی مادر ملی‌پوش راگبی و نایب‌رییس انجمن راگبی خاتمه پیدا می‌كند و سرآغاز به وجود آمدن مشكلات بعدی می‌شود. چرا كه از پنجشنبه عصر حساب بانكی كه برای كمك به سارا اعلام شده بود به دلایلی نامعلوم مسدود می‌شود.

  از طرفی یكی از مشاوران وزیر ورزش و جوانان هم در تماس تلفنی با محراب قاسم‌خانی به خاطر راه افتادن این كمپین مردمی انتقاد و گلایه می‌كند. با این حال به نظر می‌رسد كه در پشت پرده راه افتادن این كمپین مردمی اتفاقاتی رخ داده كه هنوز جزییات دقیقی از آن برای رسانه‌ها و مردم روشن نشده است. با مسدود شدن كارت عابر بانك مادر سارا البته از بعدازظهر پنجشنبه دیگر هیچ كسی نمی‌تواند به این خانواده از طریق ارسال پول به كارت كمك كند. باید دید واكنش مسوولان انجمن راگبی و وزارت ورزش به آن حادثه عجیب و غیرقابل باور چه خواهد بود. چرا كه مردم با میل خودشان تصمیم گرفتند در این كمپین حمایت شركت كنند و هر كسی بر اساس وسع خودش مبلغی را به شماره كارت مادر سارا كه اتفاقا خودش هم با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌كند واریز كند. با این حال به نظر می‌رسد بعضی از مسوولان از راه افتادن این كمپین حمایتی و جمع‌آوری 350 میلیون تومان برای سارا عبدالملكی راضی نبودند!

  كار به جایی رسیده بود كه مادر سارا برای تامین هزینه‌های درمان دخترش آگهی فروش كلیه‌اش را در میدان انقلاب پخش كرد. در روزهای اول هیچ خبری از مردم، رسانه‌ها و مسوولان نبود. پدر سارا هم به دلیل هزینه‌های سنگین عمل‌های جراحی سخت، اقدامات اولیه برای فروش منزل كوچك‌شان در محمدشهر كرج را انجام داده بود. در روزهای ابتدایی بستری شدن در بیمارستان پدر و مادر سارا هیچ‌وقت فكرش را نمی‌كردند كه اتفاقاتی رخ بدهد كه آنها را از نگرانی تامین هزینه‌های بیمارستان دخترشان در بیاورد.

  اما از آنجایی كه همیشه «خدا جایی همین نزدیكی‌هاست» در یك چشم بر هم زدن سارا به مهم‌ترین چهره شبكه‌های مجازی مطرح شد. تا جایی كه ظهر پنجشنبه آقای هاشمی، وزیر بهداشت هم شخصا در بیمارستان آسیا حضور پیدا كرد و پیگیر وضعیت سارا عبدالملكی و روند درمانی او بود. وزیر حتی به مسوولان بیمارستان دستور داد كه از این به بعد تمام خدمات ارایه شده به این بازیكن راگبی رایگان باشد و گزارش كامل اقدامات مربوط به درمان او هم در اختیارش قرار بگیرد. وزیر بهداشت درباره حضور خود در بیمارستان هم در كانال تلگرام خود نوشت.

  وزیر بهداشت حتی از اینكه قهرمانان و ورزشكاران كشور در هنگام بروز چنین حوادث ناگواری از هیچ گونه حمایت جدی برخوردار نیستند؛ ابراز تاسف و تاكید كرد: « اگر چه بیمه زیر نظر وزارت بهداشت نیست؛ اما حداكثر پوشش بیمه برای قهرمانان ملی دغدغه دیرین ما بوده و هست. حمایت از جوانان ورزشكار كه برای افتخارآفرینی كشور تلاش می‌كنند وظیفه‌ای است بر دوش همه ما.»

  مریم ابوترابی: به خدا واگذارشان كردم

  من نگران بچه‌ام هستم و اگر حرفی بزنم ممكن است برای من و خانواده‌ام مشكلاتی را درست كنند. الان تمام دغدغه من رسیدگی به وضعیت سخت سارا است. بعضی از مسوولان ورزشی به خاطر كمك‌های مردم حرف‌هایی را به من زدند. در حالی كه من هیچ‌وقت از این مسوولان كمك نخواستم. آنها كاری برای سارا نكردند. كلی هم حرف پشت سر بچه من دارند می‌زنند و می‌‌خواهند با آبروی ما بازی كنند. من سپاسگزار لطف مردم عزیز ایران هستم كه بعضی با دعای خیرشان و بعضی هم با كمك مادی كمك حال ما بودند.

  متاسفانه از بعدازظهر پنجشنبه حساب كارت من مسدود شده و نه توانایی برداشت پول از آن را داریم و نه كمك‌های مردمی به آن وارد می‌شود. من دلیلش را نمی‌دانم. نمی‌خواهم خیلی از مسائل را باز كنم. اما آنهایی را كه اشك ما را در آوردند، به خدا واگذار می‌كنم. ما از نظر مادی شرایط سختی را در زندگی تجربه كردیم و الان هم خدا خواست كه مردم به دختر من كمك كنند. اما بعضی‌ها انگار از این اتفاق ناراحت هستند و فشارهایی روی ما می‌آورند. من تنها حرفم این است كه هر اتفاقی رخ داد مردم فقط دخترم را دعا كنند تا یك روز دوباره ببینم كه سارای من روی پای خودش ایستاده است.

  مطالب مرتبط:

  تزریق اشتباهی کیانا دارابی را فلج کرد ! +تصاویر

  20 سال گوشه گیری زن ایرانی بخاطر عمل زیبایی اشتباه

  عوارض احتمالی قبل و بعد تزریق خون

  عکس های عفونت شدید پای زن مدلینگ برای تزریق ژل


 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.