تبلیغات
آتش درون مرد تنها - یک پیشکسوت حوزه نشر درگذشت

یک پیشکسوت حوزه نشر درگذشت

شنبه 15 آبان 1395 09:57 ب.ظ

 

یک پیشکسوت حوزه نشر درگذشت

 • یک پیشکسوت حوزه نشر درگذشت

  محسن بخشی پیشکسوت حوزه نشر و از بنیان‌گذاران انتشارات «آگاه» درگذشت.

  محمود آموزگار _ رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران- به ایسنا گفت: محسن بخشی پنج‌شنبه(13 آبان) در سن 86 سالگی، به دلیل کهولت سن، ضعف جسمانی و بیماری ریوی درمنزل خود دار فانی را وداع گفت.   

  او اظهار کرد: درگذشت بخشی  ضایعه‌ای برای ما است این‌که چگونه این سرمایه‌های گرانبها از دست می‌روند، امیدوارم  نسل بعدی جای این‌ها را پُر کند و میراث آن‌ها را پاس بدارد.

  آموزگار  همچنین افزود: این فعال حوزه نشر روز یکشنبه(16 آبان) ساعت 10 صبح از مقابل کتاب فروشی آگاه( خیابان انقلاب، روبه روی دبیرخانه داشگاه تهران) به سمت بهشت‌زهرا تشییع خواهد شد. مرحوم  بخشی با حُسن توجه معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران،  در قطعه نام‌آوران به خاک سپرده می‌شود و مراسم ترحیم وی نیز روز دوشنبه(17 آبان)  از ساعت 15:30- 17 در مسجد نور(میدان دکتر فاطمی) است.

  بخشی  یکی از پیشکسوتان حوزه نشر بود که همکاری با مراکز مختلف را در کارنامه خود داشت. او از سال 1350 با همکاری حسین‌خانی، نشر «آگاه» را پایه‌گذاری کرد و مسئولیت اداره کتاب‌فروشی این نشر را عهده‌دار شد.برچسب ها: یک ، پیشکسوت ، حوزه ، نشر ، درگذشت ،